6 pięknych fraz o miłości i ich znaczenie

Miłość jest jednym z ulubionych tematów twórców. Na jej temat powstają liczne filmy, książki i utwory muzyczne. Warto zapamiętać kilka niezwykłych zdań o miłości i rozumieć ich znaczenie.

1. „Kocham Cię bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro”

Zahir, Paulo Coelho

To piękne zapewnienie o sile uczucia. Słowa te dają osobie do której są skierowane poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Takie wyznanie pomoże ukochanej rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące szczerości naszych uczuć oraz potwierdzi, iż nasze plany na przyszłość są z nią związane.

2. „Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się wstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz weseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje”.

Nowy Testament- Pierwszy List do Koryntian.

Niezwykła fraza o miłości stanowiąca nieodzowny element uroczystości zaślubin. Jest zapewnieniem o czystości, bezinteresowności i niezmienności uczuć. Mówi o tym, że niezależnie od tego jak potoczą się koleje losu dwojga ludzi i z jakimi problemami przyjdzie się zmierzyć, prawdziwa miłość przetrwa wszystko.

3. „Kochać to także umieć się rozstać. Umieć pozwolić komuś odejść, nawet jeśli darzy się go wielkim uczuciem. Miłość jest zaprzeczeniem egoizmu, zaborczości, jest skierowaniem się ku drugiej osobie, jest pragnieniem przede wszystkim jej szczęścia, czasem wbrew własnemu”.

Vincent van Gogh

Van Gogh skupia naszą uwagę na tym, że miłość to przede wszystkim pragnienie dobra drugiego człowieka. Nie można nikogo zmusić do odwzajemnienia naszego uczucia. Czasami kochać prawdziwie, to pozwolić komuś odejść, bo dla prawdziwej miłości priorytetem jest szczęście drugiej osoby, nawet jeśli nie będzie ono także naszym udziałem.

4. „Miłość- pożywienie zgłodniałego, woda czysta spragnionego, słońce człowieka zziębniętego, nieodzowna energia życia…”

Michel Quoist

Francuski pisarz mówi nam o tym, że miłość jest sensem życia. Stanowi nieodzowny jego element. Dla serca ma takie znaczenie jak pożywienie, woda i ciepło dla ciała- bez niej bezpowrotnie tracimy energię życiową.

5. „Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci; jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze”.

Tom T. Hall

Amerykański muzyk uczy nas tego, że o miłość należy dbać, ale z poszanowaniem niezależności drugiego człowieka. Można ją porównać do ptaka, który odleci w poszukiwaniu strawy gdzie indziej, jeśli nie będziemy karmić go codziennie, ale jeśli postanowimy go uwięzić- umrze.

6. „Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz, dlaczego”.

Lew Tołstoj

Ta krótka fraza zwraca uwagę na to, że prawdziwa miłość jest zawsze bezinteresowna. Nie można jednoznaczne zdefiniowanie jej powodów. Rodzi się spontanicznie, często pomiędzy ludźmi, pochodzącymi ze skrajnie różnych światów.

T e piękne frazy o miłości mogą stanowić idealną treść wyznania miłosnego lub romantycznego liściku dołączonego do prezentu dla ukochanej osoby. Warto po nie sięgnąć.

Dodaj komentarz