7 sposobów na mocny ból głowy

Ból głowy dopada nas zawsze w najmniej oczekiwanym momencie, bywa tak nieznośny, że zaburza nasze prawidłowe funkcjonowanie. Sposobów na walkę z nim istnieje wiele. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy 7 propozycji na to, jak możesz pokonać mocny ból głowy.

Tyle sposobów na ból głowy, ile przyczyn

Przyczyny bólu głowy mogą być różne i dlatego należy do nich podchodzić w sposób indywidualny. Ważne jest, aby zorientować się, co w naszym przypadku wywołało ból głowy, jaka może być tego przyczyna, i podjąć odpowiednie kroki, zastosować metodę, która będzie skuteczna i pomoże nam pokonać ból.

Wypróbuj zioła

Zioła to naturalny sposób na nieznośny ból głowy. Wypij napar z rumianku, mięty czy imbiru, a twoja dolegliwość minie.

Akupresura

To kolejna metoda, która polega na uciskaniu niektórych miejsc 20 razy w ciągu 2 minut. Ucisk powoduje, że zmniejsza się nasze odczuwanie bólu, a ponadto wytwarzają się endorfiny – hormony szczęścia. Na początku uciskamy miejsce między brwiami, później – między palcem wskazującym a kciukiem. Należy pamiętać, aby tę czynność powtórzyć na obu dłoniach! Następnym miejscem, które uciskamy, jest kark (tuż przy linii włosów), ostatni już punkt – przestrzeń pomiędzy paluchem a drugim palcem na stopie. Jeżeli wybrałaś taki sposób, pamiętaj o wykonywaniu tych czynności w kolejności, którą ci przedstawiliśmy.

Rozluźnij się!

Wykonaj ćwiczenie na rozluźnienie mięśni karku i szyi. Usiądź wygodnie i powoli przechylaj głowę do każdego ramienia. Rób to tak, jakbyś chciała dotknąć uchem swojego ramienia. Następnie obróć głowę w prawo, a potem w lewo. Na koniec opuść głowę i zataczaj nią kręgi. Pamiętaj, nie wykonuj gwałtownych ruchów!

Masaż głowy

Wykonujemy go koniuszkami trzech środkowych palców. Uciskamy brwi – od nasady nosa, aż do zewnętrznej części naszych brwi. Następnie przechodzimy do masażu twarzy, głowy, skroni oraz karku. Masaż twarzy powinien być wykonany od dołu do góry, okrężnymi ruchami, a czoło – od środka na boki.

Okłady, okłady…

Na wiele rodzajów bólów głowy idealnie sprawdza się zimny okład na czoło, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, a do tego – obkurcza naczynia krwionośne. Równocześnie z używaniem okładu, możesz moczyć stopy w ciepłej wodzie i pić chłodną wodę.

Zrelaksuj się!

Czasami zwykły odpoczynek okazuje się być najlepszym rozwiązaniem na bóle głowy. Zaszyj się w cichym, zaciemnionym pomieszczeniu i zdrzemnij się. Jeżeli z jakiś przyczyn nie możesz tego zrobić, ponieważ akurat warunki na to nie pozwalają, nie martw się – długa kąpiel z bąbelkami albo relaksujący prysznic na pewno pomogą w walce z dokuczliwym bólem.

A może na spacer?

W wielu przypadkach sprawdza się wyjście na spacer. Zabierz rodzinę, znajomych i wybierzcie się do lasu, za miasto. Zaproponuj dzieciom wspólnie spędzanie czasu na placu zabaw, na pewno się ucieszą! Pobyt na świeżym powietrzu nie tylko poprawi twoje samopoczucie, ale też zlikwiduje uciążliwy ból.

Teraz już wiesz, co możesz zrobić w sytuacji, kiedy dopadnie cię nieznośny ból głowy. Wypróbuj nasze podpowiedzi, a ból na pewno ustąpi.

Dodaj komentarz