Top książek psychologicznych

Dobra książka jest jak życiowy drogowskaz. Jest wyznacznikiem pomocnym w podejmowaniu ważnych decyzji. Po niektóre pozycje sięgamy kilkakrotnie. Przypominamy i utrwalamy sobie zawarte w niej motta i mądrości.

Może któraś z pozycji znajdujących się w księgarniach ma szansę stać się Twoją ulubioną książką? Przyjrzyj się poniższej liście, być może któryś tytuł Cię zaciekawi? Może znajdziesz wśród nich pozycję swojego ulubionego autora? Równie dobrze może to być przypadkowy tytuł, co nie oznacza, że w książce nie odnajdziesz głębszego, istotnego dla siebie sensu. W końcu to co najważniejsze jest niewidoczne. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne top książki psychologiczne.

1. Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem, Olivier Sacks

Autor książki, z zawodu neurolog i psychiatra, przedstawia czytelnikowi problematykę złożoności ludzkiego umysłu. Jakiekolwiek zmiany w nim zachodzące, skutkują zmianami w nas. Tematyka medyczna nie jest tu najważniejsza. Uwagę czytelnika powinna skupić kruchość ludzkiego życia. Ważny jest każdy podejmowany krok, który czasami może doprowadzić do poważnych i nieodwracalnych zmian.

2. Siedem zasad udanego małżeństwa, John M. Gottman

Jest to fachowa pozycja z dziedziny psychologii. Posiada formę poradnikową. Polecana zarówno osobom posiadającym partnera oraz tym, które go szukają. Odpowiada na najczęściej zadawane przez nas pytania, dotyczące rozpadu związku, budowania silnego i szczęśliwego układu partnerskiego oraz tego, jak przezwyciężać z pozoru trudne sytuacje. Podsumowaniem poradnika jest zebranie najważniejszych wskazówek i zaprezentowanie ich w postaci siedmiu zasad.

3. Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus, John Gray

Autor posiada doświadczenie w pracy z parami, ponieważ przez ponad 30 lat pracował jako terapeuta małżeński. Książka odpowiada na pytanie, dlaczego tak trudno znaleźć wspólny język i nić porozumienia między kobietą a mężczyzną. Wyjaśnia, w jaki sposób wykorzystać różnice pomiędzy partnerami, aby zbudować trwały i szczęśliwy związek.

4. Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka, Robert B. Cialdini

Książka polecana szczególnie osobom zajmującym stanowiska wymagające współpracy z innymi ludźmi, prowadzenia negocjacji oraz sprzedaży. Z powodzeniem może ją czytać również każdy, kto chce się obronić przed manipulacją własną osobą. Przekazuje ona wiedzę o ludzkich zachowaniach oraz sposobach osiągania zamierzonego celu. Jest to bardzo popularna pozycja, głównie dlatego, że mówi o rzeczach oczywistych i prostych. Przedstawia mechanizmy, jakie kierują ludźmi i ich postępowaniem.

5. Inteligencja emocjonalna, Daniel Goleman

Od czego zależy sukces? Według autora nie ma on swego podłoża jedynie w inteligencji. Jest uzależniony również od umiejętności kierowania emocjami. W książce znajdziemy odpowiedź na pytania, dlaczego wzorowi uczniowie nie stają się najlepszymi pracownikami, oraz co powoduje, że osoby o wysokim ilorazie inteligencji mają problemy w życiu codziennym. Obowiązkowa lektura dla osób wrażliwych i sumiennych.

Być może powyższe pozycje nie rozwiążą wszystkich Twoich problemów, ale z pewnością pomogą Ci je poznać i zrozumieć ich źródło. To duży krok w celu ich zwalczenia i poprawienia jakości swego życia.

Dodaj komentarz