8 powodów dla których warto pisać bloga

Liczba aktywnych blogerów ciągle rośnie. Ludzie zakładają blogi z różnych powodów. Jedni chcą na ich łamach podzielić się swoją pasją, inni potrzebują po prostu miejsca, gdzie mogą opisać swoje życie, licząc na zrozumienie i wsparcie ze strony innych internautów. Zobacz, dlaczego warto założyć bloga.

1. Nauczysz się pisać

Dzięki blogowi nabierzesz wprawy w przelewaniu myśli w słowa. Nie przejmuj się, jeśli nigdy nie byłeś mistrzem pióra. Po kilku tygodniach regularnego pisania i redagowania postów dojdziesz do wprawy w poprawnym i ciekawym formułowaniu wypowiedzi.

2. Możesz podzielić się swoją wiedzą z innymi

Blog to najłatwiejszy sposób na szybkie dotarcie do dużej liczby osób z całego świata. Wykorzystaj to, aby podzielić się swoją pasją z innymi, a także poznać ludzi ją podzielających i wymienić się cenną wiedzą. Pisząc bloga, musisz cały czas być na bieżąco z tematem, co sprawi, że po jakimś czasie staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie.

3. Poznasz ciekawych ludzi

Między blogerem a jego czytelnikami nieustannie zachodzą interakcje, w postaci komentarzy oraz wiadomości prywatnych.  Daje to możliwość poznania wielu wartościowych ludzi z całego świata, którzy podzielają Twoją pasję i mogą niesamowicie wzbogacić Twoje życie.

4. Wspierasz i możesz liczyć na wsparcie

Niezależnie od tematu bloga zapewne informacje, jakie będziesz przekazywać innym internautom, okażą się dla nich w jakiś sposób pomocne. Może to być wsparcie w postaci wiedzy lub tego, gdzie uzyskać pomoc w jakiś konkretnych przypadkach (prawną, lekarską, techniczną czy psychologiczną). Z pewnością Twoi czytelnicy również udzielą Ci wsparcia, jeśli będziesz go potrzebować.

5. Pożegnasz się z nudą

Pisanie własnego bloga to świetny sposób na nudę. Wykorzystaj część wolnego czasu na stworzenie swojej własnej wirtualnej przestrzeni, a zobaczysz, jak bardzo może się dzięki temu zmienić Twoje życie. Nudę zastąpisz rozwijaniem pasji i nowymi przyjaźniami.

6. Staniesz się bardziej zdyscyplinowany

Prowadzenie bloga wymaga dyscypliny. Jeśli chcesz zyskać dużą grupę czytelników, musisz regularnie zamieszczać posty i odpowiadać na komentarze. Z pewnością zdarzą się sytuacje, kiedy będziesz bardzo zapracowany i znalezienie czasu na stworzenie wpisu będzie od Ciebie wymagać dużego zaangażowania i nauczenia się efektywnego zarządzania swoim czasem.

7. Nauczysz się wytrwałości

Zanim uda Ci się zyskać duże grono fanów niewątpliwie minie co najmniej kilka miesięcy. Przez cały ten czas musisz konsekwentnie pisać i dbać o ciągłe udoskonalanie swojego bloga. To wymaga sporej cierpliwości i samozaparcia.

8. Zdobędziesz dodatkowe źródło dochodu

Mało tego- wielu internautów już nie tylko traktuje go jak dodatkowe, ale jak główne źródło swojego utrzymania. Możliwości jest wiele- od współpracy z firmami na zasadzie promowania ich towarów i usług, po sprzedaż własnych kursów i szkoleń online.

Jeżeli nie wiesz jak zacząć pisać bloga, skorzystaj z darmowych porad na najpopularniejszych platformach internetowych oferujących możliwość darmowego założenia swojej strony. Znajdziesz tam wszystkie informacje niezbędne, by zacząć.

Dodaj komentarz