8 książek o sportowcach, która warto mieć w swojej biblioteczce

Motywują, inspirują, dodają siły do działania, dlatego warto od czasu do czasu sięgnąć po życiorysy mistrzów sportu. Przyjrzyjmy się bliżej kilku interesującym pozycjom książkowym.

1. Niewidzialne granice. Kilian Jornet

Wybitny biegacz, kolarz górski i alpinista opowiada o swojej podróży w góry Nepalu, niesamowitych wspinaczkach, sile, determinacji i wędrówce jako sposobie radzenia sobie z bólem po śmierci bliskiego przyjaciela, który zginął podczas wyprawy na Mont Blanc.

2. Kurtyka. Sztuka Wolności. Bernadette McDonald

Fascynująca opowieść o himalaiście, laureacie Złotego Czekana za całokształt dokonań wspinaczkowych Wojciechu Kurtyce. Ten niezwykły indywidualista słynie z wielu ekscentrycznych i odważnych kroków. Miłośnik jednodniowych wejść na szczyty, zdobywania ośmiotysięczników, wspinaczki bez smyczy i nocą. Człowiek, który ponad wszystko stawia wolność wyboru, działania, umysłu.

3. Bracia Kliczko. Biografia. Leo G. Linder

Książka poświęcona braciom Witalijowi i Władymirowi Kliczko- nie tylko jako wybitnym sportowcom, mistrzom boksu, ale również ludziom ponadprzeciętnie inteligentnym i charyzmatycznym działaczom polityczno-społecznym.

4. Bez ograniczeń. Historia najtwardszej kobiety na świecie. Chrissie Wellington

Bohaterka to czterokrotna zwyciężczyni Mistrzostw Świata Ironman na Hawajach, motywatora, kobieta z wielkimi marzeniami. Mistrzyni w swojej autobiografii przekonuje, że możemy osiągnąć w życiu wszystko, jeśli tylko mocno w to uwierzymy i będziemy uparcie podążać ku swoim celom.

5. Novak Djoković. Zwycięzca. Blaża Popović

Biografia jednego z najwybitniejszych tenisistów na świecie. Opowieść o niezwykłej sile, wierze w sukces i determinacji skromnego człowieka, który urodził się w objętej konfliktem zbrojnym Serbii. Historia Djokovića jest dowodem na to, że nie ma w życiu takich trudności, jakich nie dałoby się pokonać.

6. Steve Davis. Interesting- autobiografia

Historia życia gwiazdy snookera, ulubieńca Brytyjczyków, dzięki któremu ten prestiżowy sport pokochały miliony jego rodaków. Davis to prawdziwy pasjonat dla którego gra to całe życie. To nie tylko autobiografia wielkiego zawodnika, ale i niezwykle ciekawa książka pełna dobrego humoru.

7. Michael Jordan. Życie. Roland Lazenby

Amerykański dziennikarz sportowy na podstawie rozmów z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami i samym Jordanem opisał niezwykłe losy człowieka, który przeszedł drogę od niskiego i słabego dziecka, po młodego zawodnika niechcianego na obozach sportowych i w drużynach, po wielką gwiazdę sportu okrzykniętą „człowiekiem, który potrafił latać”.

8. Nokaut. Historia bokserki. Agnieszka Rylik

Utytułowana polska mistrzyni Kick boxingu i boksu, pokazuje w swojej autobiografii dwie twarze- twardej, nieustraszonej zawodniczki sztuk walki i wrażliwej, uczuciowej kobiety. Bardzo interesujące kulisy walk, wyboista droga na szczyt w wielkim boksie, a także kulisy życia prywatnego i kariery dziennikarskiej Agnieszki Rylik.

Książki o sportowcach to pozycje niezbędne w każdej domowej biblioteczce. Mają niezwykłą moc podnoszenia na duchu i budowania ducha walki w niesprzyjających okolicznościach życiowych. Warto po nie sięgnąć.

Dodaj komentarz