7 książek o rozwoju osobistym które musisz przeczytać

Są takie książki, które bawią. Są też takie, które uczą. A ja chciałbym Ci dziś przedstawić listę wybranych przez siebie książek, które i uczą i bawią. Są to książki z zakresu rozwoju osobistego. Zapytasz się: dlaczego bawią? Bo są napisane w przystępny sposób, żywiołowym językiem, a to jest to, czego najczęściej szukamy we wszelkich publikacjach popularnonaukowych. Zapisz sobie te tytuły, bo przed tobą 7 książek o rozwoju osobistym, które musisz przeczytać, bo mogą znacząco wpłynąć na Twoje postrzeganie świata lub sposób, w jaki w nim funkcjonujesz

1. T. Ferriss, 4-godzinny tydzień pracy

Książka dla tych, którzy chcą zmienić swoje życie zawodowe i tak naprawdę wszystkie aspekty życia w ogóle: wywrócić je do góry nogami, pokazać światu, że można być sobą, robić to, co sprawia przyjemność i jeszcze czerpać z tego realną gotówkę. Daje duży zastrzyk motywacji i otwiera na poglądy i zachowania, o których wcześniej czytelnik mógł nie mieć pojęcia.

2. D. Carnegie, Jak przestać się martwić i zacząć żyć?

Autor tej pozycji wysnuwa teorię, że zamartwianie może stać się nawykiem, może być pewną formą spędzania wolnego czasu. Oczywiście zaznacza, że nie jest to dobre podejście do życia, że prędzej czy później stracimy wszelką motywację i siłę. Praktyczne wskazówki i ćwiczenia uczą, jak sięgać po to, co w życiu najcenniejsze: po radość, zadowolenie, miłość, lepsze zarobki. Książka przydatna praktycznie w każdej dziedzinie życia.

3. S. R. Covey, 7 nawyków skutecznego działania

Jeden z bestsellerów amerykańskiego rynku, który zdobył liczne grono fanów w Europie, w tym w Polsce. To książka pokazująca, że stosowanie określonych praw i nawyków prowadzi do lepszego życia. Nie można mieć jednak złudzeń – przeczytanie jej nie zadziała jak dotyk magicznej różdżki. Autor wyraźnie zaznacza, że tę książkę trzeba czytać i stosować. Niejeden raz. Do pierwszego nawyku dołożyć drugi, do drugiego trzeci i tak dalej. Ta książka to podróż.

4. S. R. Covey, 8 nawyk

Kolejna fantastyczna książka, wydana jako uzupełnienie 7 nawyków skutecznego działania, głównie ze względu na zmieniającą się w zawrotnym tempie rzeczywistość. Wyposaża czytelnika w nowe narzędzia, które pozwalają na utrzymywanie lepszych relacji w domu, w pracy, w szkole, wszędzie, gdzie sięga oddziaływanie człowieka.

5.  J. Jaworska-Jamruszkiewicz, Szybkie czytanie

Choć powstało wiele kursów i książek w oparciu o naukę szybkiego czytania, czytania fotograficznego, to tę książkę polecam z dwóch powodów. Obfituje w przykłady, ćwiczenia. Jest to z pozoru niewielka książeczka, której przeczytanie jednak zabierze nam wiele wieczorów – głównie ze względu na mnogość poleceń, które uświadomią nam, na czym naprawdę polega czytanie. Książka polecana studentom i osobom, które po prostu chcą szybciej czytać.

6. D. Jędrzejewska, R. Niemczyk, Copywriting. Jak sprzedawać słowem?

Książka dla tych, którzy poważnie myślą o pisaniu jako formie zarabiania. O byciu redaktorami portali internetowych, o pisaniu chwytliwych artykułów i nagłówków prasowych. Skupia się na tym, co najistotniejsze w fachu copywritera, pokazuje rzeczywistość od podszewki.

7. J. Altucher, C. A. Altucher, Potęga NIE

Doskonała publikacja, w której autor wyraźnie pisze, że są w naszym życiu sytuacje, w których nie tylko należy, ale i trzeba nauczyć się mówić ludziom „nie”. To bardzo dobra lekcja asertywności, zarówno dla tych, którzy dopiero chcą się jej nauczyć, jak i dla osób stosujących asertywne zachowania na co dzień.

Dodaj komentarz