10 korzyści z zumby

Na zajęciach zumby w klubach fitness sale pękają w szwach. Ćwiczenia są nie tylko przyjemne, ale i przynoszą niezwykłe rezultaty.

Rytmiczna, wesoła zumba- co daje naszemu ciału i umysłowi?

1. Pomaga schudnąć

W czasie godzinnej sesji zumby spalisz aż 800 kalorii! To sprawia, że jest to wręcz idealny sport dla osób, które chcą szybko schudnąć. Po treningu metabolizm jeszcze długo pracuje na najwyższych obrotach. Dzięki temu z łatwością pozbędziesz się niechcianej oponki wokół pasa i zwalczysz cellulit.

2. Angażuje wszystkie grupy mięśniowe

Podczas tych żywiołowych ćwiczeń równomiernie pracują wszystkie grupy mięśniowe. Wzmacniamy  nogi, ramiona, brzuch i plecy. To bardzo skuteczny wielofunkcyjny trening. Nie ma ryzyka nadmiernego obciążenia jednej grupy mięśni, bowiem całe ciało pracuje w takim samym stopniu.

3. Zumba to dobra zabawa

Te zajęcia to najlepszy dowód na to, że ćwiczenia nie muszą kojarzyć się z katorżniczym wysiłkiem, do którego trzeba się zmuszać. Na treningu czujesz się jak podczas świetnej zabawy w klubie przyjaciółmi przy radosnej muzyce i spontanicznym tańcu.

4. Doskonale odstresowuje

Intensywne zajęcia cardio to doskonały sposób na rozładowanie trudnych emocji i walkę z codziennym stresem. Podczas treningu w organizmie powstają endorfiny zwane hormonami szczęścia. Zumba jest więc doskonałym sposobem na poprawę humoru po ciężkim dniu.

5. To trening dla każdego

Pokochają ją zarówno nastolatki, jak i kobiety dojrzałe. Ta bardzo przyjemna forma ćwiczeń do wykonywania której nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Poleca się ją wszystkim, którzy chcą wysmuklić sylwetkę, wzmocnić organizm i przyjemnie spędzić czas.

6. Zwiększa świadomość ciała

Elementy taneczne wykorzystywane w ćwiczeniach sprawiają, że Panie zwracają większą uwagę na postawę i sposób poruszania się nie tylko na zajęciach, ale i w codziennym życiu. Stają się bardziej kobiece, świadome swoich atutów i pewniejsze siebie.

7. Szybko poprawia kondycję

Dzięki swojej dynamice wspaniale wpływa na kondycję układu krwionośnego i oddechowego oraz ogólną sprawność. W krótkim czasie znacznie podnosi kondycję, wytrzymałość i tolerancję wysiłku.

8. Jest dobra dla serca

Powoduje przyspieszenie rytmu serca, zwiększa jego wydolność, dotlenienie i siłę. Jest to również idealna forma ruchu dla osób cierpiących z powodu niskiego ciśnienia krwi.

9. Duża dostępność treningu

Zajęcia zumby znajdziesz w każdym klubie fitness. Jest na nie tak duży popyt, że odbywają się codziennie. Nie będziesz mieć więc problemu z dopasowaniem czasu i miejsca treningu do swojego rozkładu dnia.

10. Pomaga budować relacje towarzyskie

W czasie zajęć poznasz pozytywnie nastawionych do życia i otwarte na nowe znajomości kobiety. Sport łączy, jeśli więc czujesz się samotna, nie zwlekaj z zapisaniem się do klubu. Być może znajdziesz tam przyjaźń na lata.

Zumba to idealny wybór dla kobiet, które nie lubią tradycyjnych form aktywności fizycznych takich jak jogging czy siłownia. Na tych zajęciach z pewnością nie będziesz się nudzić i nie stracisz motywacji do ćwiczeń po tygodniu. Spróbuj. Twoje ciało i umysł mogą tylko zyskać.

Dodaj komentarz