Odżywki przedtreningowe – lista

Odżywki przedtreningowe, zwane przedtreningówkami to najpopularniejszy typ suplementów dla sportowców. Jest wiele rodzajów takich produktów. Różnią się one swoim składem oraz właściwościami. Dzięki temu każdy sportowiec z łatwością znajdzie produkt na miarę swoich potrzeb.

Skład odżywki jest pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, decydując się na jej zakupu. Niektóre z nich wzbogacane są substancjami niedozwolonymi i szkodliwymi dla zdrowia. Z kolei odpowiednio dobrane wartości odżywcze pozwolą na odbycie treningu, nawet pomimo zmęczenia i nie spowodują skutków ubocznych. Zwiększą również siłę mięśni i ochronią je przed urazami. Jakie odżywki oferują nam producenci?

  • VITARGO – to bardzo często stosowany suplement w formie napoju o wysokiej zawartości węglowodanów. Dzięki temu jest świetnym źródłem energii. Pomaga utrzymać prawidłowy poziom glikogenu, który wytrąca się w czasie treningu. Przeznaczony jest dla osób trenujących często i regularnie.
  • TRC S.A.W. – produkt ten, dzięki odpowiednio dobranemu składowi pobudza i zwiększa pompę mięśniową. Jego stosowanie przynosi wiele korzyści z uwagi na dużą zawartość najpotrzebniejszych składników. Jest wśród nich kofeina, beta alanina, L-Tyrozyna, Mix kreatyn oraz prekursory tlenku azotu. Dzięki temu odżywka działa pobudzająco, opóźnia pojawienie się zmęczenia, poprawia koncentrację i zwiększa siły.
  • APS MESOMORPH 388G – silnie działająca przedtreningówka. W jej składzie znajdują się związki wspomagające regenerację organizmu, powstrzymujące katabolizm mięśni, dodające energii. Znajdziemy tam również dużą ilość substancji dodających energii (Metyloksantyna, 6-Dione, 3 7-Dihydro-3,7-Dimethyl-1H-Purine-2).
  • UNIVERSAL NUTRITION – ANIMAL PUMP – jest to suplement kreatynowy. Jego cechą jest wysoka przyswajalność. Produkt złożony jest z idealnej wielkości dawek kreatyny, No boosterów, antyoksydantów oraz kompleksu uwalniania energii. Wpływa na zwiększenie osiąganych dotychczas wyników.
  • CANNIBAL RIOT – to połączenie idealnie dobranych składników w równie idealnych proporcjach. Suplement zapewnia odpowiednie pobudzenie dzięki zawartości kofeiny, dmha oraz n-acetyltyrozyny. Działa korzystnie również na pompę mięśniową.
  • KRAKEN – nowa wersja odżywki przedtreningowej o nazwie Sparta Nutrition. Produkt ten uznawany jest za najmocniejszy na rynku. Zawiera ekstrakt Eria Jarensis, związku będącego następcą zakazanej efedryny i granium. Ponadto w jego składzie znajdują się trzy formy kofeiny, wzmocnione guaraną oraz yerba mate. Wspomaga pompę mięśniową oraz układ nerwowy.
  • EXECUTIONER – silnie działająca odżywka przedtreningowa. Przeznaczona dla doświadczonych sportowców. Produkt wykazuje właściwości zwiększające wydolność energetyczną, wspomaga układ sercowo – naczyniowy, wspiera działanie układu nerwowego, przyspiesza przemianę materii, zwiększa lipolizę. Ceniony zwłaszcza za to, że maksymalnie zwiększa możliwości treningowe. Silnie pobudza.
  • STIMUL8 – produkt ten ma na celu zwiększenie energii przed treningiem oraz spalanie tkanki tłuszczowej w jego trakcie. Zawiera skuteczne substancje w niedużych dawkach. Dodatkowo wpływa na wytrzymałość organizmu. Zawiera ekstrakt z zielonej herbaty, który działa przeciwzapalnie, przeciwutleniająco oraz przeciwbakteryjnie.

Dodaj komentarz