Jak odnaleźć swoją pasję – 6 porad

Czy masz swoją pasję w życiu? Czy próbowałeś kiedykolwiek ją znaleźć? To nie jest tak, że jedni mają zainteresowania, które zmieniają wszystko, inni nie. Są na pewno ludzie, którym szybciej i płynniej przychodzi zrozumienie, co tak naprawdę pragną robić, w czym się spełniać. Jeśli nie należysz do takich osób, przeczytaj nasz poradnik.

  • Przypomnij sobie, kiedy ostatnio straciłeś poczucie czasu

Pasja to takiego rodzaju zajęcie przy którym kompletnie przestajesz myśleć o upływającym czasie, wcale Ci nie żal godzin poświęconych wykonywaniu czegoś, co po prostu kochasz. Może nie wiesz o tym, że coś, co zajmuje Twój wolny czas to twoja pasja – pamiętaj, że każde zainteresowanie jest dobre, jeśli w jakiś sposób wyrywa Cię z monotonii dni i obowiązków i powoduje pojawienie się na Twojej twarzy uśmiechu.

  • Pomyśl, o czym najchętniej czytasz

Z jakiej dziedziny najchętniej przeglądasz książki lub czasopisma? Przy jakim dziale w księgarni zatrzymujesz się najchętniej? Może nigdy nie miałeś odwagi, by rozpocząć przygodę z programowaniem lub sportem, poznawaniem nowych technologii? Kup książkę, która przyciąga Twój wzrok i zobacz, co się następnie wydarzy.

  • Spotkaj ludzi-pasjonatów

Znasz inne osoby o podobnych zainteresowaniach? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, to spotkaj się z nimi, zaproponuj jakieś wspólne działania. Może założycie klub? Albo fanklub, gdy razem kochacie i podziwiacie danego artystę? Nie znasz nikogo podzielającego Twoje zainteresowania? To nie problem! Udaj się do pobliskiego domu kultury lub sprawdź w Internecie, gdzie w Twoim mieście można znaleźć zajęcia odpowiadające kryteriom.

  • Kim chciałeś być jako dziecko?

Czasem zapominamy, że jako dzieci mieliśmy marzenia, by w przyszłości wykonywać określony zawód lub jakąś czynność. Ktoś chciał być strażakiem, policjantem, ktoś chciał występować w telewizji. Widzisz jakieś przeszkody by to zrealizować? Mój znajomy powiedział kiedyś, że dla ludzi z pasją nie ma szalonych pomysłów, są tylko ograniczenia w naszych głowach.

  • Czy próbowałeś zaangażować się w pomoc innym?

Może nigdy tego nie próbowałeś, ale wolontariat, czyli czynna pomoc na rzecz innych jest naprawdę ciekawą pasją. Poznajesz dzięki niej wielu ludzi, otwartych na niesienie dobra w świat, na zmienianie rzeczywistości. Plusem takiej pasji jest to, że nie stoi się w miejscu i nie narzeka na rzeczywistość, tylko stara się ją zmienić. Dzięki działaniom możesz zyskać wielu przyjaciół, współpracowników. Wielu ludzi przekonało się, że pomoc innym to coś, co pochłania ich bez reszty – a form wolontariatu wciąż przybywa.

  • Wyjdź z domu

Jak odkryć swoją pasję? Na pewno nie zrobisz tego, siedząc ciągle przed komputerem. Wyjdź na spacer, dotleń się i poszukaj różnych pomysłów. A może spotkasz kogoś, kto Ci podpowie, zaprosi do udziału w działaniach? Czasem najlepsze rozwiązania leżą przed nami i tylko musimy się po nie, przysłowiowo, schylić. Wykonać odrobinę pracy, wykazać dobrą wolę.

Dodaj komentarz