Endomondo, sprawdź jak korzystać z aplikacji

Endomondo to jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji mobilnych dla osób aktywnych. Jest prosta w obsłudze, a daje bardzo wiele możliwości. Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom, jakie oferuje użytkownikowi.

Jak korzystać z Endomondo?

Aplikacja jest intuicyjna. Wystarczy pobrać ją na swój telefon. Można to zrobić bezpośrednio ze strony Endomondo.com wybierając opcję Pobierz aplikację. Po wybraniu swojego modelu telefonu i adresu e-mail otrzymasz link do pobrania wersji aplikacji kompatybilnej z Twoim urządzeniem. Jest ona dostępna również bezpośrednio z App Store, Google Play Store lub strony Windows Phone. Będzie przydatna w przypadku wszystkich dyscyplin sportu, które wymagają pokonywania dystansów. Do wyboru jest ich ponad 40 od biegania po jazdę na łyżwach. Większość z dostępnych opcji jest darmowa.

Po pobraniu aplikacji na telefon wystarczy kierować się wskazówkami wyświetlanymi na ekranie telefonu, gdzie kolejno wybierzemy przydatne dla nas funkcje i ustalimy odpowiednie do naszych potrzeb ustawienia.

Od razu po zalogowaniu się na swoje konto możemy przystąpić do rozpoczęcia treningu. Dzięki sekcji trener osobisty można rejestrować przebieg treningu i określić swoją pozycję na mapie w czasie rzeczywistym oraz sprawdzić swoją pozycję wobec innych użytkowników aplikacji. Trener audio co kilometr poinformuje nas o postępach, a analizując zapisaną historię treningów, mamy możliwość zoptymalizowania przebiegu trasy i intensywności wysiłku. Ustawiając indywidualne cele treningowe, na bieżąco sprawdzamy swoje postępy. Możemy również włączyć się w rywalizację z innymi użytkownikami. Funkcja pozwalająca utworzyć playlistę złożoną z naszych ulubionych utworów z pewnością uprzyjemni każdy trening. Aplikacja współpracuje również z pulsometrem, co pozwala na monitorowanie tętna. Wystarczy połączyć się z założonym na nadgarstek zegarkiem mierzącym tętno.

Jeżeli łatwo tracisz motywację do treningów, w sekcji Motywująca społeczność znajdziesz coś dla siebie. Tu ludzie z całego świata dzielą się swoimi wynikami, sposobami na urozmaicenie treningu, rywalizują ze sobą i się wspierają. Z Endomondo możesz korzystać w ponad 20 językach. Wystarczy wybrać odpowiedni z menu.

Aplikacja jest niezastąpiona nie tylko podczas amatorskiego uprawiania sportu. Sprawdzi się także w przypadku wyczynowców. Korzystając z płatnych funkcji Premium, możemy, ustalać szczegółowe plany treningowe, tworzyć zaawansowane statystki oraz interaktywne wykresy, dzięki którym przeanalizujemy dokładnie między innymi takie czynniki jak nasze tętno, prędkość, czas oraz przebyte dystanse. Możemy również sprawdzić, jak zmieniały się nasze rekordy życiowe na przestrzeni czasu. Użytkownicy Premium mogą liczyć na wsparcie techniczne- na każde pytanie zadane drogą mailową otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

Każdy, kto chce prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia, będzie zadowolony ze wsparcia, jakie daje Endomondo. Z tą aplikacją trening to czysta przyjemność. Ponadto nic tak nie motywuje do ćwiczeń, jak statystyki swoich indywidualnych postępów.

Dodaj komentarz