7 haseł motywujących do pracy i ich znaczenie

Zdarza się, że zmęczeni i przytłoczeni wieloma obowiązkami tracimy zapał do pracy zawodowej, ale również do pracy nad swoim wyglądem swojego ciała, doskonaleniem nowych umiejętności, czy wyrabianiem porządnych przez nas cech charakteru. Warto mieć wtedy pod ręką kilka popularnych sentencji, które skłonią nas do refleksji i pomogą zmotywować się do dalszego wysiłku. Oto najskuteczniejsze hasła motywujące do pracy.

1. „Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki”

Jack Canfield

Sławny amerykański mówca motywacyjny zwraca uwagę na to, że aby osiągnąć satysfakcjonujące nas wyniki, trzeba skupić się na szukaniu rozwiązań, a wymówek. Zamiast szukać wszędzie wokół przyczyn swojego niepowodzenia, weź się do pracy i podejmij takie działania, które doprowadzą Cię do celu.

2. „Pudłujesz 100% strzałów, jeśli w ogóle ich nie wykonujesz”

Wayne Gretzky

Często paraliżuje nas trach przed porażką. Zawsze warto próbować, choćby nawet realna szansa na powodzenie była niewielka. Pamiętajmy, że nie podjęcie żadnego działania jest równoznaczne ze 100% prawdopodobieństwem porażki.

3. „Ludzie, którzy tracą czas, czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz”

Mark Fisher

Zacznij działać tu teraz, wykorzystując to, co masz aktualnie do dyspozycji. Lepiej rozpocząć pracę i aktywnie działać, nawet nie będąc w pełni do tego przygotowanym, niż całe miesiące, czy lata czekać na bardziej sprzyjające okoliczności. Warunki nigdy nie będą idealne, to po prostu niemożliwe.

4. „Nie pragnij, by było łatwiej. Pragnij stawać się lepszym”

Jim Rohn

Wielu ludzi ciągle ubolewa nad brakiem jakichś umiejętności, zamiast po prostu wziąć się do pracy i je nabyć. Szczęście najbardziej sprzyja tym, którzy stale dbają o swój rozwój. Każdego dnia stawaj się odrobinę lepszy.

5. „Dziś zrób to, czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to, o czym inni marzą”

Autor nieznany

Lenistwo to jeden z głównych powodów spadku motywacji. Można z nim skutecznie walczyć. Niezwykle pomocna jest wizualizacja efektów. Pamiętaj, że przełamując swoje lenistwo, z każdym dniem jesteś o krok przed tymi, którzy nie podejmują działania i pozostawiają swoje cele w tylko w sferze marzeń.

6. „Ludzie zapadają na choroby przez niespełnione pragnienia”

Przysłowie indiańskie

Zawsze dąż do osiągnięcia swoich celów, bez względu na to, co mówią Ci inni i ile wysiłku będzie Cię to kosztować. W przeciwnym razie niespełnione pragnienia będą nad Tobą wisieć całymi latami, wpędzając Cię w marazm, zniechęcenie, a nawet depresję.

7. „Rób codziennie jeden mały krok w stronę tego, czego pragniesz”

Autor nieznany

Jeśli musisz wykonać dużą pracę, zamiast wpadać w popłoch i przerażenie, usiądź spokojnie i podziel ją na etapy. Wyznacz sobie mniejsze cele pośrednie i po kolei konsekwentnie je realizuj.

Wybierz słowa, które dodają Ci energii, zapisz je na kartce i włóż do portfela. Zawsze miej je przy sobie, aby móc po nie sięgnąć w chwilach rezygnacji i zwątpienia. Statystycznie najczęściej poddajemy się tuż przed osiągnięciem obranego celu, pamiętaj o tym, kiedy przyjdzie Ci do głowy myśl, aby się poddać.

Dodaj komentarz