10 sposobów na odmianę swojego życia

Jeśli obudziliście się z myślą, że wasze obecne życie nie jest takie, jakiego byście chcieli – nadszedł najwyższy czas na zmiany. Ale nie czujcie się winni. Musicie zaakceptować je takie, jakim jest i poczuć odpowiedzialność za zmiany. Jak więc zmienić swoje życie?

Droga do sukcesu łatwa nie jest, to fakt. Wie o tym każdy, komu owy sukces udało się osiągnąć. Często musimy sięgnąć dna, aby móc się od niego odbić, bo właśnie to dno jest doświadczeniem, które najczęściej skłania nas do wprowadzenia poważnych zmian.

Wyznaczcie sobie punkt swojego życia, w jakim chcecie się znaleźć i podążajcie prosto do niego. Nie bądźcie bierni. Działajcie!

  1. Zapisujcie wyznaczone cele. Będą one punktami odniesienia, wedle których będziecie mierzyć postępy. Pamiętajcie, że ludzie, którzy nie stawiają sobie celów najczęściej błądzą po omacku i podążają w nieznanym kierunku – przeważnie mało ciekawym. Można to przyrównać do chomika, który biega w kołowrotku donikąd. Od czego zacząć? Ustalcie co chcecie osiągnąć, stwórzcie strategię, która wam w tym pomoże. Ważne, aby każdy cel miał swój deadline i jasno określone zasoby, jakich będzie potrzebował. Taką listę czytajcie zawsze przed zaśnięciem i zaraz po przebudzeniu, aby nie zboczyć z obranej ścieżki.
  2. Pozbądźcie się ze swojego otoczenia ludzi, którzy w sposób ewidentny was hamują. Oczywiście gwałtowne zrywanie znajomości nie jest dobre – na początek ograniczcie kontakty z takimi osobami do minimum. Jak rozpoznać takich ludzi? Zazwyczaj będą ciągnąć was w dół kiedy zobaczą, że chcecie coś osiągnąć. Będą was zniechęcać i odradzać. Czas, który poświęcilibyście na kontakty z osobami – hamulcami, wykorzystajcie na poznawanie nowych, wartych waszej uwagi ludzi, którzy będą was motywować do działania.
  3. Przestańcie oglądać telewizję, to absolutnie bezproduktywna czynność. Zamiast tego czytajcie i poszerzajcie horyzonty.
  4. Regularnie ćwiczcie. Aktywność fizyczna poprawia kondycję i zdrowie. Redukuje stres i poprawia jakość snu. Wystarczy pół godziny dziennie, a poczujecie się jak nowo narodzeni.
  5. Zacznijcie oszczędzać. Nie popełniajcie błędu ciężkiej pracy dla pieniędzy, dzięki którym kiedyś opłacicie wszystkich dookoła, zapominając o sobie samych. Jeśli los ma wam sprzyjać, najpierw płaćcie sobie.
  6. Uczcie się. Może to być kurs języka obcego, szkolenia z marketingu czy innych równie ciekawych dziedzin. Powiększycie w ten sposób nie tylko swoją wiedzę, ale też kompetencje, a dzięki temu zmienicie swoje życie na lepsze.
  7. Nauczcie się publicznego przemawiania, a powiększycie swoją pewność siebie. Osoby takie są postrzegane jako liderzy, sprawcie żeby i was tak traktowano, a otworzy się przed wami wiele drzwi do odmiany waszego życia.
  8. Skończcie z narzekaniem! Wiecie, że osoby wiecznie niezadowolone są często pesymistycznie i negatywnie nastawione do życia? Nie bądźcie tacy! Przypomnijcie sobie słowa Napoleona Hilla „Każda porażka niesie w sobie ziarno równej lub nawet większej korzyści”.
  9. Słoik sukcesów. Cóż to takiego? Nic innego jak zwyczajny słoik, do którego będziecie wrzucać karteczki z zapisanymi drobnymi sukcesami. A kiedy zwątpicie, przeczytacie sobie wszystkie te sukcesy, które pomogą wam w poprawie humoru.
  10. Nauczcie się czegoś nowego. Na przykład gry na instrumencie. Zapytacie po co? Ano po to, żeby podsycić swoją ciekawość i wyjść ze strefy komfortu. Nowe doświadczenie to pierwszy krok do zmian.

 

Dodaj komentarz